אסטוניה - Tallinn Black Nights Film Festival

(מועד אחרון להגשת סרטים: אמצע ספטמבר)

פסטיבל בינלאומי לקולנוע עלילתי, הנערך מדי שנה בחודש נובמבר בטאלין, בירת אסטוניה. הפסטיבל נוסד בשנת 1997 עם מספר צנוע של 25 סרטים בלבד וכ-4,500 צופים. עם השנים הפסטיבל הלך וגדל ובפסטיבל בשנת 2015, הוקרנו בו 650 סרטים וביקרו בו למעלה מ-80 אלף איש. הפסטיבל מתמקד בתעשיית הסרטים של מדינות הבלקן אך מקרין סרטים מהעולם כולו.

בפסטיבל מספר מסגרות תחרותיות לקולנוע בינלאומי, אולם רק שתיים מהן נושאות פרסים כספיים: הפרס הגדול  בסכום של 10,000 יורו לסרט הטוב ביותר ופרס הבמאי הטוב ביותר בסכום של 5,000 יורו. להוציא אלו ישנן תחרויות בקטגוריות הצילום, התסריט, השחקן, השחקנית והמוסיקה ובנפרד מוענק גם פרס כספי לסרט ביכורים (5,000 יורו).

ב-2013 הוקרנו בפסטיבל "מקום בגן עדן" של יוסי מדמוני ו"ערבאני" של עדי עדואן. ב- 2014 הוקרנו בין היתר, סרטה של שירה גפן, "בורג", סרטו של ערן ריקליס, "ערבים רוקדים" וסרטה של סופי ארטוס, "עמק". ב-2016 זכה סרטו של איתן ענר "לב שקט מאד" בפרס הגדול ובנוסף הוקרן סרטם של ארז מזרחי וסהר שביט "הלומים".

הגשת הסרטים כוללת דמי רישום בסך 50 יורו.

במהלך תקופת הפסטיבל פועלים גם שלושה תתי פסטיבלים בנושאים שונים: פסטיבל אנימציה בשם Animated Dreams, Just Film המיועד לסרטי ילדים ונוער ו- Sleepwalkers פסטיבל לסרטים קצרים בינלאומיים. כמו כן נערך שוק סרטים מקומי ואירועים המקשרים בין מפיקים מקומיים לבינלאומיים ליצירת קופרודוקציות.

accessibility