ארצות הברית - AFI Fest

(מועד אחרון להגשת סרטים – מתחילת אפריל עוד אמצע יוני)

פסטיבל הסרטים הבינלאומי של מכון הקולנוע האמריקאי (American Film Institute), הוא פסטיבל מסחרי הנחשב לאחד הפסטיבלים החשובים בארצות הברית, בין היתר בגלל קרבתו להוליווד וזוהר הכוכבים בו הוא משופע. הפסטיבל נוסד בשנת 1971 ומתקיים בתחילת חודש נובמבר בלוס אנג'לס.

הפסטיבל מקיים מסגרות תחרותיות בשלוש קטגוריות: סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטריים וסרטים קצרים (עד 30 דקות). סרטים קצרים המתקבלים לפסטיבל מוכרים על ידי האקדמיה כזכאים למועמדות לאוסקר.

מלבד התחרות מקיים הפסטיבל מגוון תוכניות כגון: קולנוע עולמי, רטרוסקפטיבות ומחוות, זרקור על יוצרי קולנוע צעירים, מפגשים עם יוצרים ועוד. כמו כן מעניק הפסטיבל פרס על מפעל חיים.

הפסטיבל מקיים גם שוק סרטים American Film Market (AFM) שהוא שוק הסרטים הגדול בצפון אמריקה. למעלה מ-8,000 אנשי תעשייה מגיעים לשוק הזה שהפך לאחד המקומות הבולטים בארצות הברית בו נסגרות הרבה מאוד עסקאות.
הגשת הסרטים כוללת דמי הרשמה, המשתנים על פי המועדים השונים.

בשנים האחרונות הוקרנו בפסטיבל לא מעט סרטים ישראלים בהם: "שבוע ויום" של אסף פולונסקי, "כלבי ציד", סרטו הקצר של עומר טובי, סרטה של יעל קיים "ההר", "גט'' של שלומי ורונית אלקבץ, "בורג" של שירה גפן, "מי מפחד מהזאב הרע" שביימו אהרון קשלס ונבות פפושדו, "בית לחם" שביים יובל אדלר ועוד.

accessibility