ארצות הברית - Tribeca Film Festival

(מועד אחרון להגשה – נובמבר)

הפסטיבל שנערך בחודש אפריל, נוסד בשנת 2002 על ידי מספר אנשי קולנוע בהם השחקן רוברט דה נירו, כתגובה לאירועי ה-11 בספטמבר ובניסיון לעורר, מבחינה תרבותית וכלכלית, את אזור מנהטן הדרומית.

לפסטיבל מסגרת תחרותית, הכוללת פרסים. באגף העלילתי מחולקים פרסים בקטגוריות: הסרט, הבמאי הצעיר (שזוכה על בימוי סרט ראשון או שני), פרסי השחקן והשחקנית, הצילום, התסריט והעריכה הטובים ביותר.

באגף התיעודי מחולקים שני פרסים עיקריים, הסרט הטוב ביותר, ויצירה של במאי מתחיל (שזהו סרטו הראשון או השני). בפסטיבל גם קטגוריה של סרטים קצרים עלילתיים, תיעודיים, סרטי סטודנטים ואנימציה. הפסטיבל גם מעניק את פרס חביב הקהל.

מלבד המסגרת התחרותית קיימת גם מסגרת לא תחרותית בה מוקרנים סרטים המוזמנים על ידי עורכי הפסטיבל. במשך הפסטיבל מתקיימים אירועים רבים הכוללים אירועי חוצות, הקרנות פתוחות ותוכנית עשירה של פאנלים והרצאות.

אחד האירועים החשובים בפסטיבל הוא אירוע הפיצ'ינג Tribeca All Access שנחשב לאחד מאירועי הפיצ'ינג הגדולים בעולם ונותן הזדמנות ללא פחות מ-450 יוצרים צעירים להציג את סרטם, להיפגש עם מפיקים ובמאים ולנסות להשיג מקורות מימון.

ההרשמה לפסטיבל כוללת תשלום דמי הרשמה.

בפסטיבל ב-2014 ''אפס ביחסי אנוש'' של טליה לביא זכה בפרס הסרט הטוב ביותר ולביא אף זכתה בפרס הבמאית המצטיינת על שם נורה אפרון. באותה שנה, השתתף גם סרטו של יאיר אגמון ''המעצר'' בתחרות הקולנוע הקצר. ב-2016 הוקרנו במסגרת הפסטיבל סרטו הקצר של בן חכים "מפעילה" וסרטו של אודי אלוני "ג'נקשן 48".

accessibility