הולנד - International Film Festival Rotterdam: IFFR

(מועדי הגשה משתנים על פי סוגי הסרטים, המועד הסופי הוא אוקטובר)

הפסטיבל, שנחשב לאחד הגדולים בעולם, הוקם בשנת 1971 ונערך מדי שנה בסוף ינואר ברוטרדם. הפסטיבל כולל מגוון רחב של ז'אנרים ואירועים כגון פאנלים, תערוכות, סדנאות ועוד. קולו הייחודי מתבטא בעדיפות שניתנת בו לסרטים עצמאיים, חדשניים ובעלי אופי ניסויי.

הפסטיבל מעניק מספר פרסים כספיים במספר קטגוריות, כגון חביב הקהל, בחירת סטודנטים לקולנוע ועוד. התחרות המרכזית היא תחרות ה-Tiger, שהוא גם לוגו הפסטיבל, שמעניקה פרסים לשלושה סרטים באורך מלא ושלושה סרטים קצרים.

במקביל מקיים הפסטיבל את אחד משווקי הסרטים הגדולים בעולם, Cinemart. הפסטיבל גם פועל בשיתוף עם קרן HBF (Hubert Bals Fund) המסייעת ליוצרי קולנוע ממדינות מתפתחות באסיה, אפריקה, מזרח אירופה והמזרח התיכון. (שימו לב כי תאריכי הגשות לשוק הסרטים ולתמיכת הקרן שונים וכדאי להתעדכן עליהם באתר הפסטיבל).

לפסטיבל מגיעים מדי שנה למעלה מ-300 אלף מבקרים, מתוכם כ 3,000 אנשי תעשייה. מוקרנים בו למעלה מ-700 סרטים, ארוכים, קצרים, סרטי סטודנטים, סרטים ניסיוניים ועוד.

בשנת 2015 היה סרטו של איבגני רומן "האיש שבקיר" מועמד לפרס פיפרסקי וב-2016 הוקרן בפסטיבל סרטו של אבישי סיוון, "תיקון". (גם סרטו הקודם של סיוון, "המשוטט" הוקרן בפסטיבל בעבר).

accessibility