ניו זילנד - Documentary Edge Festival

(תאריך אחרון להגשה – סוף דצמבר – תחילת ינואר)

פסטיבל בינלאומי לקולנוע דוקומנטרי, המתקיים במהלך חודשים מאי ויוני בערים אוקלנד ווולינגטון שבניו זילנד. הפסטיבל נוסד בשנת 2005 והוא מציג, על פי הצהרתו, סרטים שזכו בהצלחה בפסטיבלים אחרים או שזכו בשבחי הביקורת. בשנים האחרונות נוספה גם קטגוריה נפרדת של סרטים ניו זילנדיים. זהו הפסטיבל המרכזי בניו זילנד לקולנוע תיעודי. מוקרנים בו למעלה מ-70 סרטים מרחבי העולם, קצרים וארוכים ופוקדים אותו כ-12 אלף איש.

הפסטיבל מחלק פרסים במספר קטגוריות, אולם רוב הפרסים שמורים לתוצרת הניו זילנדית בקטגוריות הסרט הטוב ביותר והבמאי, הפרסים לעריכה, לצילום, ופרס לסרט או סדרת רשת. לסרטים בינלאומיים מוענקים פרסים בקטגוריות: הסרט הארוך, הסרט הקצר, והבימוי הטובים ביותר.

במקביל לפסטיבל נערך פורום מקצועי הנקרא Screen Edge  שבמהלכו מתקיימות הרצאות וסדנאות במגוון נושאים הרלוונטיים לתעשייה. כמו גם סדנא ליוצרים צעירים תחת הכותרת Doc Lab שמפגישה את היוצרים עם אנשי תעשייה בינלאומיים.

הקולנוע הישראלי זוכה לייצוג נכבד בפסטיבל ואין כמעט שנה בה לא הוקרנו סרטים מישראל.

בפסטיבל של שנת 2014 הוקרן סרטה של הילה מדליה ''רוקדים ביפו''. בשנת 2015 הוקרן סרטם של דוקי דרור וחן שלח "האויבת שלי, השותפה שלי" ובפסטיבל בשנת 2016 הוקרן סרטו של עידו הר, "פרינסס שואו".

accessibility