רוסיה - International Film Festival - Message to Man

(מועד אחרון להגשה – סוף אפריל)

פסטיבל שמוקדש ברובו לקולנוע תיעודי והוקם בשנת 1989. הפסטיבל נערך בחודש ספטמבר בעיר סנט פטרבורג. בתחילת דרכו היה הפסטיבל על טהרת הקולנוע התיעודי, אולם בשנים האחרונות הרחיב את היריעה וכיום מקרין גם סרטים עלילתיים קצרים וסרטי אנימציה. בשנת 2016 נוספה בפסטיבל קטגוריה חדשה של סרטים ניסיוניים. כמו כן מדי פעם מקרין הפסטיבל גם סדרות תיעודיות, כפי שקרה במהדורת 2015 בה הוקרנה הסדרה התיעודית של דניאל סיוון "סיליקון וואדי".

בעבר מנהלי הפסטיבל היו חלק מפסטיבל הקולנוע במוסקבה, אולם הם הרגישו כי הקולנוע העלילתי תופס בו מקום נכבד ומאפיל על הקולנוע התיעודי והחליטו לפצל ולהקים פסטיבל ייחודי לקולנוע תיעודי. בשנים האחרונות הפסטיבל גדל וזכה להכרה על ידי איגוד המפיקים הבינלאומי. לפסטיבל מוגשים כ-3,000 סרטים מתוכם נבחרים כעשרה אחוז.

הקולנוע הישראלי מקבל ייצוג נאה בשנים האחרונות בפסטיבל. במהדורת 2015 הוקרנו הסרט ''שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים'' של מור לושי, סרט האנימציה הקצר של אירה אלשנסקי "שלג חם", "זרע קודש" של הבמאי אורי גרודר וסרטו של יעקב ינאי ליין, "מול התוהו שבה". ב 2016 הוקרנו סרט האנימציה הקצר של חן וינר "ראיונות", ובמסגרת של קולנוע ניסיוני – סרטו של אורן גרנר "טסט" ו Pelepe Rail”" המופיע תחת הסרט של Pelepe.

accessibility