גרמניה - DOK.Fest München

(מועד אחרון להגשה – דצמבר)

פסטיבל בינלאומי לקולנוע תיעודי שנוסד בשנת 1985 ומתקיים מדי שנה במינכן בתחילת מאי. לפסטיבל מתקבלים סרטים תיעודיים שאורכם עולה על 50 דקות ומתקיימות בו מסגרות תחרותית בינלאומית ומקומית.

המסגרת הרלוונטית ליוצרים הישראלים היא Horizins, המעניקה פרס לסרטים מאזורים מתפתחים בעולם ובכללם המזרח התיכון.

להוציא אלו, קיימת גם מסגרת "פנורמה" המציגה את יבול הסרטים החדשים בתחום התיעודי הבוחנים את הקשר בין קולנוע תיעודי וקולנוע עלילתי (במסגרת הזו מוקרנים סרטים קצרים וארוכים).

בנוסף, נערכים בפסטיבל אירועי חוצות כמו הקרנת סרטי תיעודה מוסיקליים, הקרנת של סרטים זוכי אוסקר ועוד. כמו כן מתקיים DOK.forum בו יוצרים מרחבי העולם משתפים יוצרים אחרים בתהליכי העבודה ובחידושים הטכנולוגיים.

להוציא המסגרות הרגילות ישנן תוכניות מחווה המתמקדות בסרטים מאזור מסויים בעולם, רטרוספקטיבות ומחוות לבמאים. בפסטיבל בשנת 2015 לדוגמא, נערכה מחווה לבמאי הישראלי אבי מוגרבי בה הוקרנו חמישה מסרטים. בשנה זו הוקרן בפסטיבל סרטו של סילבן ביגלאייזן ''עד קצה הזריחה'' (ישראל\ בלגיה).

שנת 2016 הייתה שנת שיא בפסטיבל, בו היו למעלה מ-37 אלף צופים והוקרנו 151 סרטים מ- 48 מדינות.  בשנה זו הוקרנו בו הסרטים הישראליים "מיסטר גאגא" של תומר הימן, "פה ולא שם" של דנאי אילון ו"קפה נגלר" של מור קפלנסקי.

accessibility