מדריך הקופרו

מדריך הקופרו, מיסודם של יורם שפר ואורנה ירמות, מספק ליוצרים אינפורמציה ודרכי התקשרות עם פסטיבלים וקרנות לסרטים דוקומנטריים וסרטי אנימציה בחו"ל.

המדריך, שעודכן ונערך על ידי ענת נטל בשנת 2018, כולל מידע על כ-110 פסטיבלים בינלאומיים לקולנוע דוקומנטרי, כ-15 פסטיבלים בינלאומיים לסרטי אנימציה וכ-40 קרנות בינלאומיות - פרטי התקשרות לרישום והגשה ומדור מעודכן של האמנות הבינלאומיות שנחתמו ואושררו בין ישראל לארצות שונות בעולם.

המדריך מתעתד בקרוב לסקור גם את אתרי ה VOD הרלוונטיים ופסטיבלים / וחברות הפצה המתמחה בפרוייקטים דיגיטליים.  

עולם ההפצה של סרטים משתנה בתדירות כזו שאפילו המומחים בתחום מתקשים להיות עדכניים. הרבה מושגים מקובלים איבדו משמעות – למשל כל החלוקה לטריטוריות או מושג ה"חלונות". כולם מדברים על עולם ההפצה החדש, על ההפצה ההיברידית (הפצה בו זמנית בפלטפורמות שונות) המעודדת את היוצר לפעול באופן עצמאי המתאים את עצמו לסרט הספציפי שברשותו.

על היוצרים לגבש אסטרטגיות שיווק והפצה נכונים באמצעותם אפשר להגיע למרב הקהלים ולמקסם את ההכנסות. ברוח זו יתעדכן המדריך המקוון של קופרו במהלך השנה, כך שיוכל לשרת צרכים של קהל מגוון של יוצרים, צעירים וחדשים בתחום כמו גם יוצרים ותיקים. המדריך מתויג וניתן למצוא בו אינפורמציות על פי מדינה, סוגה ותמה.

מדריך קופרו הוא אחד ממערכות המידע וההפצה שהקימה קרן קופרו עבור היוצרים ובעבר הוא יצא לאור גם בדפוס אחת לשלוש שנים. המדריך הראשון יצא בשנת 2003 וכיום המדריך מיישר קו עם השינויים הרבים שהתחוללו בתחום הקולנוע בשנים האחרונות בעיקר בעקבות כניסת האפשרויות הדיגיטליות החדשות של מימון המונים והפיכת העולם לנגיש יותר במרחק של לחיצה על עכבר המחשב. העידן הדיגיטלי משנה גם את יחסי הכוחות בין פסטיבלים ובדרך שבה ניתן למכור ולשווק את הסרטים המוכנים.

 

(עדכון אחרון: נוב' 2018)

 

accessibility