גרמניה - Film Fest Hamburg

(מועד אחרון להגשה – תחילת אמצע חודש יולי)

פסטיבל קולנוע בינלאומי לסרטים עלילתיים ותיעודיים שנוסד בשנת 1992 ומתקיים בהמבורג, העיר השנייה בגודלה בגרמניה, בחודש ספטמבר. הפסטיבל מקיים כעשר מסגרות שונות בהן מוקרנים למעלה מ-150 סרטים. חלק מהמסגרות הקבועות מוקדשות לקולנוע מאסיה, מצרפת, גרמניה כמובן ושאר מדינות אירופה.

בפסטיבל מחולקים כתשעה פרסים, כשהפרס הרלוונטי לישראלים הוא פרס הקו פרודוקציה, שבשנת 2015 עמד על 25 אלף יורו והתמודדו עליו 12 הפקות. כמו כן מוענק פרס הפקה על ידי עיריית המבורג, פרס מבקרי הקולנוע של העיתונים הנחשבים "דר שפיגל", "שטרן" ועוד עיתון מקומי, פרס העיתונאים הזרים ופרס "מון בלאן" שניתן לתסריט הטוב ביותר.

בנוסף מוענק בפסטיבל פרס על ידי התאחדות בעלי בתי הקולנוע וערוץ הטלוויזיה (וכמה תחנות רדיו) NDR. ופרס מיוחד, לסרטים שמשתתפים בתחרות, ניתן על ידי צוות של שופטים המורכב מילדים.

מומלץ מאוד ליוצרים ישראלים לשים לב לפסטיבל הזה אשר מגלה אהדה רבה כלפי תעשיית הקולנוע הישראלי.

בשנת 2014 הוקרנו בפסטיבל "את לי לילה" של אסף קורמן ו"גט" של רונית אלקבץ ושלומי אלקבץ. ב- 2015 הוקרנו הסרטים "פרינסס" של טלי שלום עזר ו"עמק" של סופי ארטוס. וב 2016 "באבא ג'ון" של יובל דלשד, "הלומים" של ארז מזרחי וסהר שביט, "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין, "אבינו" של מני יעיש ו"פרינסס שואו"  של עידו הר.

accessibility