הודו - IFFI - International Film Festival of India

(מועד אחרון להגשה: אוגוסט)

פסטיבל הסרטים הגדול ביותר בהודו נוסד בשנת 1952 ונערך בגואה בכל חודש נובמבר. הפסטיבל, שנמשך עשרה ימים, מעניק לא מעט פרסים כספיים שמגיעים לשווי כולל של כ-200 אלף דולרים.

הפסטיבל מוכר על ידי איגוד המפיקים הבינלאומי FIAPE מה שמעיד על עמידה בסטנדרטים של איכות ומגוון יחד עם שאר התנאים הטכניים שהארגון מעמיד כתנאי סף להכרה. זהו פסטיבל קלאסי עם זיקה לקולנוע אומנותי.

הפסטיבל מקיים תחרות בינלאומית ולצידה לא מעט מסגרות הקרנה לא תחרותיות, התמקדות שנתית על היצע הקולנוע של מדינה מסוימת מחוות ליוצרים וותיקים ועוד. בפסטיבל מוקרנים כ-250 סרטים, רובם עלילתיים. המקום שהפסטיבל מקנה לקולנוע תיעודי הוא קטן יחסית.

בשנת 2015 הוענק פרס מפעל חיים לבמאי הרוסי ניקיטה מיכלקוב.

הייצוג הישראלי בפסטיבל מרשים, וכמעט כל שנה מוקרנים בו סרטים מישראל. בפסטיבל של שנת 2014 זכתה שרית לארי כוכבת הסרט ''הגננת'' של נדב לפיד בפרס על משחקה ולפיד זכה בפרס הבימוי. ב- 2015 נערכה רטרוספקטיבה ליצירתו של עמוס גיתאי בה הוקרנו עשרה מסרטיו. כמו כן ב-2015 הוקרן סרטו של אורי ברבש, "קאפו בירושלים". ב 2016 הוקרנו במסגרות השונות הסרטים "עניינים אישיים"  של מהא חאג', "שבוע ויום" של אסף פולונסקי, "הרמוניה" של אורי סיון, "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין, "החקירה" של ארז פרי ו"סופת חול" של עילית זקצר.

accessibility