צרפת - FIPA - International Festival of Audiovisual Programs

(מועד אחרון להגשה – סוף נובמבר)

הפסטיבל הבינלאומי לתוכניות טלוויזיה נערך מדי שנה בסוף ינואר בעיר הנופש ביאריץ שבצרפת. הפסטיבל החל בשנת 1987 כחלק מפסטיבל קאן, אך התפצל ממנו בשנת 1995 והפך לעצמאי.

הפסטיבל מקיים מסגרות תחרותיות ולא תחרותיות בקטגוריות שונות: דרמות, סדרות, סרט תיעודי, סרטי עיתונות ואקטואליה, מופעים ויצירות רשת. בנוסף, כוללת המסגרת הלא תחרותית קטגוריות לתוכניות קצרות וליוצרים צעירים.

בפסטיבל מתקיים גם שוק Fipatel המהווה אחד ממוקדי המשיכה המרכזיים לאנשי מקצוע מתחום הטלוויזיה.

בשנים האחרונות נרשמה נוכחות מרשימה של יצירות ישראליות בקטגוריות השונות אשר בפסטיבל: בשנת 2014 הוקרנו הסדרה התיעודית של רון כחלילי, "על צד שמאל", הסדרה התיעודית של אסי דיין "החיים כשמועה", "חטופים" של רותם שמיר, "שטיסל" שיצרו אורי אלון ויהונתן אינדורסקי. בשנת 2015 הוקרנה הסדרה "זגורי אימפרייה" שיצר מאור זגורי וביים רני סער ו"המקוללים" שיצר חגי לוי. הסרט "רוק בצבע אדום" של לורה ביאליס, וסרטו התיעודי של יוסי אבירם "ואריאנט פולגאר". ב- 2016 הוקרנה הסדרה ''פאודה'' של ליאור רז ואבי יששכרוף לצד הסרטים הקצרים, "לילא אחת ביאפא" של רז בדו, "פרצוף רוסי" של תמר רצ'קובסקי, "לבירינת" של דוד ריינליב וסרטי האנימציה "חולות" התיעודי של משה סילבר ו"לילה" של לונה מטר.

accessibility